„Sekrety Pana N.”

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy IIIc (Nela Mądrawska i Oliwia Trudnos) wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Sekrety Pana N.”, inspirowanym twórczością Edmunda Niziurskiego – autora książek dla dzieci i młodzieży. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zadaniem uczestników w kategorii klas I–III było przygotowanie okładki do wybranej książki Edmunda Niziurskiego dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do odkrywania literatury.
Uczennice wykazały się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i wrażliwością artystyczną. Przygotowały prace plastyczne inspirowane samodzielnie przeczytaną książką „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”. Ich ilustracje w ciekawy sposób oddawały klimat powieści – pełen tajemnic, zagadek oraz dziecięcej ciekawości świata.
Udział w konkursie był dla dziewczynek doskonałą okazją do rozwijania talentów plastycznych, pogłębiania zainteresowań czytelniczych oraz prezentowania własnych pomysłów artystycznych.
Miło nam poinformować, że Nela Mądrawska znalazła się w gronie laureatów konkursu i zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych dla klas I–III. 10 czerwca 2026 r. odebrała nagrodę na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opiekun konkursu: Beata Milczarek

 

 

NA ORTOGRAFICZNYM SZLAKU „JEDYNKI”

ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2026
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniach 16-20 marca 2026 r. odbył się konkurs „Ortograficzna corrida”. Skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy pisali dyktanda pełne pułapek ortograficznych. Kto wykazał się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce? Oto wyniki konkursu.

KLASY IV
1. Mateusz Włodarczyk - kl. IV d
2. Gabriela Kowalczyk - kl. IV a
3. Ada Piekielnik - kl. IV d

KLASY V
1. Lena Wierzbicka – kl. V b
2. Hanna Kuleta – kl. V b
3. Ewa Wiktorowicz – kl. V d

KLASY VI
1. Ewa Kołodziejczyk - kl. VI a
2. Sandra Wojakowska - kl. VI d
3. Hanna Duda - kl. VI c
Alan Margas - kl. VI c

KLASY VII
1. Liliana Kowalska – kl. VII b
2. Alicja Nowak – kl. VII c
3. Aleksander Mikusek – kl. VII a

KLASY VIII
1. Natalia Stanik – kl. VIII c
2. Kornelia Stępień – kl. VIII c
3. Paulina Zielińska – kl. VIII a

Konkurs zorganizowały Katarzyna Drzazga i Marta Młodawska.

 

ORTOGRAFICZNE ASY JEDYNKI 2026
SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


17 kwietnia 2026 r. odbył się konkurs ortograficzny, w którym spotkali się zwycięzcy „Ortograficznej corridy” w swoich kategoriach wiekowych. Tym razem wszyscy napisali ten sam tekst najeżony trudnościami ortograficznymi.

Oto wyniki ortograficznych zmagań:

1. Liliana Kowalska, kl. VII B
2. Mateusz Włodarczyk, kl. IV D
3. Aleksandra Kęsik, kl. VII B
4. Natalia Stanik, kl. VIII C

Organizatorkami konkursu były Katarzyna Drzazga i Marta Młodawska.

 

XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŃSKIE”

Dnia 20 maja 2026 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych „O Złote Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Końskie”. Organizatorami przedsięwzięcia były dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie, pan Krzysztof Obratański.

Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy konkursu „Ortograficzne Asy Jedynki”.

Jury wyłoniło 5 laureatów oraz przyznało 5 wyróżnień.

Jedną z laureatek Konkursu została Liliana Kowalska z kl. VII B (opiekun p. M. Młodawska).

Wyróżnienia otrzymali: Kęsik Aleksandra z kl. VII B (opiekun p. M. Młodawska), Stanik Natalia z kl. VIII C (opiekun p. Agata Kochel), Włodarczyk Mateusz z kl. IV D (opiekun p. Beata Wróbel).

Nagrody rzeczowe (pióra ufundowane przez Gminę Końskie) oraz dyplomy wręczył laureatom pan burmistrz Krzysztof Obratański oraz dyrektor ZPO w Stadnickiej Woli - pan Czesław Staciwa, którzy zaprosili także na kolejną edycję konkursu do koneckiej Jedynki.

Organizatorkami Konkursu były p. Katarzyna Drzazga (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich oraz p. Justyna Maliborska (Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli).

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Rodziny

Dnia 2 czerwca 2026r. w auli naszej szkoły odbyło się wyjątkowe przedstawienie z okazji Dnia Rodziny. Wydarzenie to zgromadziło liczne grono najbliższych, tworząc atmosferę pełną wzruszeń, radości i uśmiechu. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której uczniowie klasy IIIa zaprezentowali przygotowany program. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki rodzicom, dziadkom
i rodzeństwu. Całość dopełniły przygotowane układy taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Występy były dla dzieci wspaniałą okazją do pokazania swoich talentów, a dla rodziców chwilą pełną dumy i wzruszenia. Na koniec uczniowie wręczyli bukiety kwiatów swoim najbliższym. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich.


Ewa Król      
Paula Kołodziejczyk

 

 

 

 

Ogłoszenie

Opłaty za obiady na miesiąc czerwiec wynoszą:
Uczniowie 17 dni x 6,00 zł = 102 zł
Pracownicy 17 dni x 11,00 zł = 187 zł
Podane kwoty dotyczą pełnego miesiąca bez odpisów.

Zgodnie z regulaminem nie ma możliwości wykupienia tylko jednego dania ani obiadów na okres krótszy niż jeden miesiąc.
Informujemy, że zgłoszenia nowych uczniów chcących korzystać z obiadów od miesiąca czerwca przyjmujemy najpóźniej do dnia 5 czerwca .
Pisemna deklaracja rodzica jest konieczna w celu wpisania dziecka na listę osób korzystających ze stołówki oraz ustalenia należności za posiłki.

Dopiero po wypełnieniu i podpisaniu deklaracji w sekretariacie szkoły można wnosić opłatę za obiady.
Rezygnację z obiadów należy zgłaszać w miesiącu poprzedzającym faktyczną rezygnację.
Wpłat należy dokonywać przelewem na konto bankowe szkoły w terminie:
od 1 czerwca do 5 czerwca
Ze względu na wymagania organizacyjne stołówki prosimy o przestrzeganie ustalonych terminów płatności
Numer rachunku bankowego: 91 1020 2629 0000 9302 0511 7835
UWAGA ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO !!!
W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę, m-c, za który opłata jest wnoszona.
NIE MA MOŻLIWOŚCI WPŁAT GOTÓWKOWYCH
Nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić danego dnia telefonicznie do sekretariatu szkoły do godz. 8:00
tel.: 41 372 91 48

 

 

 

Marta Długosz, Katarzyna Gloger, Alina Gwardecka.