Szkolne Koło PCK

 

W dniu 6 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja pt. "Zasady zdrowego odżywiania”.

W spotkaniu z dietetykiem uczestniczyły wszystkie kl. VII.

Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o zdrowie na co dzień poprzez świadome i mądre wybory żywieniowe.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Z. Mogielska B. Dziubińska B. Milczarek P. Stępień M. Suder

 

 

 

 

 

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dnia 4 maja 2026r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Żywej Lekcji Historii nt. "Mieszko I i Wikingowie" przygotowanej przez pana Michała Rychlickiego. To wyjątkowe spotkanie było dla dzieci okazją do przybliżenia dziejów początków państwa polskiego. Społeczność szkolna wysłuchała opowieści o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. Całość została przedstawiona w humorystyczny sposób, co sprawiło, że lekcja była nie tylko pouczająca, ale też bardzo zabawna. Prowadzący włączał do swojej opowieści uczniów, którzy przebierali się za historyczne postacie i odgrywali krótkie scenki: między innymi ślub Mieszka I z czeską księżniczką Dobrawą. Uczniowie mieli możliwość zetknięcia się z historią wręcz na wyciągniecie ręki.
Przeżyli niezapomnianą przygodę i przekonali się, że historia może być ciekawa.

Ewa Król