Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

odbędzie się w środę 7 marca 2018

termin nadsyłania zgłoszeń mija 14.02.2018

Zapisz się na konkurs

Fani języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mają okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE, który odbędzie się 7 marca 2018 r., w macierzystych szkołach uczestników.

Termin naboru upływa 14 lutego 2018 roku. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

INFORMACJA O KONKURSIE

Czytaj więcej o programie
Łowimy Talenty

Konkurs English Ace powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 4, 5, 6    i 7), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych      z terenu całej Polski.

Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli języka angielskiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas 4, 5, 6 i 7 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia podstawę programową.

Na stronie www.jersz.pl można bezpłatnie pobrać arkusze zadań z lat ubiegłych, które są pomocne w trakcie realizacji kół zainteresowań w czasie roku szkolnego.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.