ANDRZEJKI BIBLIOTECZNE

Andrzejki przypadają w wigilię imienin świętego Andrzeja. Jest to ostatnia okazja w roku do hucznych zabaw przed rozpoczynającym się 4-tygodniowym Adwentem, czyli czasem refleksji i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wytańczyć się podczas andrzejkowej dyskoteki, która miała miejsce 28 listopada. Miłym akcentem były także zabawne wróżby, które zostały zorganizowane 29 listopada w bibliotece szkolnej. Dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki przewidywały w formie zabawy imię, zawód, wygląd przyszłej wybranki czy wybranka. Ponadto uczestnicy imprezy losowali kolory, cyfry, gwiazdki, karteczki z drzewka szczęścia oraz imiona z papierowych serc. Prowadzące odczytywały znaczenie wróżb. Wszyscy traktowali przepowiednie z przymrużeniem oka i z humorem.