Tydzień Bibliotek 2019

W dniach 8-15 maja nasza szkoła włączyła się w obchody ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania, bibliotek i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem #biblioteka. Uczniowie naszej wzięli udział w przygotowanym programie:

- Wystawa exlibrisów na korytarzu na II piętrze

- Konkursy na punkty z zachowania: „Katalog elektroniczny” oraz „ Ilustracje ze znanych książek”

- Quizy, zagadki związane z książką, czytelnictwem, przysłowia w pantomimie - podczas długich przerw

- „Pokój zagadek”- odgadywanie zadań w czytelni

- 13, 15 maja –głośne czytanie fragmentów ciekawych książek przez nauczycieli podczas długiej przerwy

- 14 maja (wtorek)– Mania czytania- spotkanie najaktywniejszych czytelników biblioteki – temat: Polecam książkę……

Pamiętajmy o korzyściach płynących z czytania książek.

Książka:

• Redukuje stres

• Poprawia pamięć

• Inspiruje

• Rozwija wyobraźnię

• Poprawia skupienie i koncentrację

• Wzbogaca słownictwo

• Stymuluje mózg

• Rozwija wrażliwość na sztukę i wrażliwość na innych ludzi

• Poszerza wiedzę

• Zwiększa zdolności analityczne