"Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę."
Jan Paweł II(Karol Wojtyła)

Zadanie 6.

Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” realizacja zadania 6 polegała na zorganizowaniu ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia pieśnią patriotyczną i żołnierską, poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym, stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa oraz upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę. Nauczyciel muzyki przedstawił wszystkim zainteresowanym uczniom podstawowe założenia konkursu. W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4 - 7. Podczas rywalizacji konkursowej mogliśmy wysłuchać tekstów, które budziły w nas uczucia szacunku i umiłowania naszego kraju. Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

I miejsce: Małgorzata Kalużna

II miejsce: Michał Dulewicz

III miejsce: Zuzanna Kaczmarczyk

Wyróżnienia:

Michał Kolus

Gabriela Pałgan

Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie, a wygranym życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajmy, że w słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie.

Opiekunowie:

Marta Długosz (nauczyciel historii)

Katarzyna Gloger (nauczyciel historii)

Michał Augustyniak ( nauczyciel muzyki)