"Do kraju tego,
gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Do darów Nieba...
Tęskno mi, Panie..."

Cyprian Kamil Norwid

Zadanie 4.

Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt.

„Historia Polski a patriotyzm”

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” realizacja zadania 4 polegała na przeprowadzeniu ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Zadanie zostało przeprowadzone w ramach lekcji historii. Do realizacji tego zadania zostali zaangażowani najmłodsi uczniowie , którzy dopiero w tym roku szkolnym zaczęli uczyć się historii. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci postaw patriotycznych w odniesieniu do historii państwa i narodu polskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 4. Rozwiązywali ”Quiz Małego Patrioty”. Test składał się z 23 pytań. Pytania dotyczyły najważniejszych wydarzeń z historii Polski, od początków państwa polskiego po czasy współczesne. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą dotyczącą symboli narodowych, świąt państwowych oraz postaci, które odegrały w historii naszego państwa kluczową rolę. Dyplom i tytuł „Małego Patrioty” za zdobycie potrzebnej wiedzy o ojczyźnie i rozwiązanie quizu, otrzymali uczniowie, którzy rozwiązali test bezbłędnie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

klasa 4a: - Chuchrowska Natalia – Grzegorczyk Igor – Obarzanek Maja – Prozorowicz Marta – Zamachowski Kornel

klasa 4b: - Juszyński Adam – Karaś Jakub – Kos Jakub

klasa 4c: - Bogusz Michalina – Lipiński Wojciech – Struzik Patrycja – Śledź Aleksandra

klasa 4d: - Bartyzel Natalia - Domagała Adam – Markiewicz Michalina – Płodzik Kacper – Wołczyński Wiktor

klasa 4e: - Antos Piotr – Nowakowski Adrian – Pancer Krzysztof

klasa 4f: - Brzózka Wojciech – Ciborowski Bartosz – Ciszek Maciej – Dorenko Sergiusz – Kalużny Kajetan

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie i wykazanie się wiedzą historyczną.

Opiekunowie:

Marta Długosz (nauczyciel historii)

Katarzyna Gloger (nauczyciel historii)