Dzień Niezapominajki w naszej szkole.

15 maja 2018 r. nasza szkoła rozkwitła kolorami niezapominajek ii zapachniała kwiatami. Jak co roku obchodziliśmy Dzień Niezapominajki - dzień życzliwości, uśmiechu, poszanowania przyrody i kontaktu z otaczającym światem. Święto przebiegało według ustalonego programu. Rano przy drzwiach wejściowych uczennice rozdawały dzieciom i nauczycielom przygotowane papierowe niezapominajki, ozdobę ubioru na ten dzień. Wszyscy uczniowie zostali powiadomieni o mających odbyć się konkursach:

• konkursie krajoznawczym- podsumowanie całorocznego konkursu dla uczniów klas 7 oraz II i III Gimnazjum

• konkursie ekologicznym dla uczniów klas 7 oraz II i II Gimnazjum

• konkursie na bukiet z niezapominajek lub innych polnych kwiatów

• konkursie na najpiękniejszy wianek

Uczniowie klas II Gimnazjum, 7a i 7 b wzięli udział w prelekcji na temat „Ekosystemu lasu”, która odbyła się na 3 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej. Gościliśmy pana Włodzimierza Falbę – z Nadleśnictwa Barycz.

Młodzież z klas III Gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym działalności PTTK, które poprowadził pan Wojciech Pasek- prezes koneckiego oddziału PTTK.

Rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody:

• Jury oceniło bukiety i wyróżniło uczniów klasy 4f.

• W Konkursie Krajoznawczym zwyciężyli: Marek Kaźmierczak, Kuba Kuzdak i Emilia Młodawska - dyplomy wręczył pan Dyrektor oraz organizatorka konkursu i Dnia Niezapominajki p. Krystyna Wiśniewska

• Upominki i dyplomy rozdano także uczniom najlepiej znającym się na zagadnieniach przyrodniczych. Laureatami zostali Agnieszka Trojanowska, Emilia Młodawska, Zofia Ciszek, Marta Jarosz, Anita Kania, Nela Kuleta, Anna Michałowska. Pan Dyrektor oraz organizatorka konkursu i Dnia Niezapominajki gratulowali wyróżnionym.

Wszystkim dziękujemy za radosną atmosferę w tym szczególnym dniu.