TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W dniach 9-13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole miał miejsce zorganizowany po raz pierwszy Tydzień Języków Obcych, który zastąpił dotychczas organizowany Tydzień Języka Angielskiego . Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla wszystkich uczniów klas IV – VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych liczne konkursy leksykalno-gramatyczne, konkurs kulturoznawczy o Wielkiej Brytanii i USA, konkurs plastyczno-językowy, konkurs kulinarny oraz dyktando z języka angielskiego. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językowe oraz pokazać zdolności artystyczne i kulinarne.
A oto laureaci konkursów w poszczególnych przedziałach klasowych:
Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego |
Klasa IV |
I miejsce – Piotr Antos kl. IV e II miejsce – Dawid Sadowski kl. IV e III miejsce – Maciej Ciszek kl. IV f Kacper Kuzdak kl. IV c
|
Klasa V |
I miejsce – Anna Koroch kl. V b II miejsce – Michał Kolus kl. V d III miejsce – Magdalena Fabicka-Krakowiak kl. V b
|
|
Klasa VI |
I miejsce – Bartłomiej Ksel kl. VIb II miejsce – Maja Krauze kl. VI d III miejsce – Aleksandra Bury kl. VIb
|
|
Klasa VII |
I miejsce – Jakub Persona kl. VII c II miejsce – Jakub Struzik kl. VII a III miejsce – Marek Kaźmierczak kl. VII b
|
|
Klasa II g |
I miejsce – Mikołaj Wybański j kl. II b II miejsce – Emilia Młodawska kl. II c III miejsce – Karolina Borowiec kl. II d
|
|
Klasa III g |
I miejsce – Maria Wychowaniec kl. IIIc II miejsce – Alicja Wiaderna kl. III d III miejsce – Aleksandra Pękal kl. III d Jakub Zbróg kl. III d
|
|
Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego |
Klasa VII |
I miejsce – Marek Kaźmierczak kl. VII b II miejsce – Piotr Sęga kl. VII a III miejsce – Błażej Kubała kl. VII b
|
Dyktando z języka angielskiego |
Klasa V |
I miejsce – kl. V d Alicja Młodawska Michał Dulewicz Michał Kolus
II miejsce – kl. V c Jakub Turalski Adam Grzybowski Jakub Zdżalik
III miejsce – kl. V b Bartosz Łuszczyński Anna Dróżdż Magdalena Fabicka-Krakowiak
|
Konkurs kulturoznawczy |
Klasa VI |
Bartłomiej Ksel kl. VI b |
Konkurs plastyczno-językowy na kartkę pocztową z kraju anglojęzycznego A postcard from … |
Klasa IV-VII |
Mikołaj Brzeski kl.V c Nikola Wołynkiewicz kl. VI b Anna Michałowska kl.VII c
Wyróżnienia: Emilia Zroślak kl. V a Zuzanna Malasińska kl. V c
|
Oddziały gimnazjalne |
I miejsce - Martyna Zroślak kl. III b II miejsce - Wiktoria Mazur kl. III b Ewa Tańculska kl. II c III miejsce - Alicja Jakubowska kl. III b
|
|
Konkurs kulinarny na najbardziej niemiecka sałatkę |
Klasa VII oraz II i III oddziały gimnazjalne |
I miejsce – Szymon Wołczyński kl. VII a II miejsce – Karolina Juśkiewicz kl. VII a III miejsce – Małgorzata Binkowska kl. VII a |
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspólną zabawę a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego