Akademia Obywatelska 1918.

Projekt wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest realizowany w oparciu o założenia wychowania patriotycznego oraz obywatelskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.
Obszarem tematycznym działań i równocześnie wyzwaniem dla wszystkich uczestników projektu jest przygotowanie dla społeczności lokalnej różnorodnych inicjatyw upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Główne cele projektu: Akademia Obywatelska 1918

• kształtowanie postawy szacunku dla historii własnego narodu;

• aktywizacja i edukacja obywatelska młodych ludzi w społecznościach lokalnych;

• budowanie i rozwijanie zainteresowania przeszłością związaną ze środowiskiem lokalnym.

Badanie sondażowe pn.: Polacy o Polsce

Jeden z etapów realizacji programu zakładał przeprowadzenie badania sondażowego: pn.: Polacy o Polsce. Celem badania było pogłębienie wiedzy na temat stosunku Polaków do historii Polski, Święta Niepodległości, obchodzenia świąt państwowych i narodowych oraz patriotyzmu.

W naszej szkole ankietę wypełniło 103 uczniów i 100 przedstawicieli społeczności lokalnej (pracownicy szkoły, rodzice).

Ankieta wraz z wynikami badania sondażowego dla uczniów i społeczności, dostępna jest poniżej.

Marta Długosz Katarzyna Gloger

Do pobrania: