Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej

Wychowawcy świetlicy szkolnej - Kinga Ferensztajn i Anna Pasek przystąpili do projektu pod nazwą Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. W ramach projektu nauczyciele uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych, by realizować edukację szachową w szkole.

W związku z zakończeniem projektu naszą szkołę odwiedzili: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - pani Agata Binkowska, która osobiście wręczyła na ręce pana dyrektora osiem zestawów szachowych w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Końskie - pana Krzysztofa Obratańskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji koneckiego magistratu - pani Krystyny Milczarek.

Celem projektu jest doskonalenie kompetencji matematycznych, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, pamięci wzrokowej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, intuicja, koncentracja, kreatywność. Edukacja szachowa służy wszechstronnemu rozwojowi i poszerza wachlarz proponowanych w świetlicy zajęć. Wychowawcy świetlicy chcą pokazać uczniom szachy jako niezwykle wartościową grę rozwijającą myślenie strategiczne, uczącą zasad fair play i dającą dużo satysfakcji. Ważnym elementem całego przedsięwzięcia jest angażowanie i zachęcanie uczniów do nabywania nowych doświadczeń, poszerzania umiejętności i szukania wartościowej rozrywki intelektualnej. Nauczyciele realizując projekt mają nadzieję, że zaszczepią w uczniach pasję, która zaprocentuje w przyszłości.