Zadanie 2. Przygotowanie plakatu

„100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” realizacja zadania 2 polegała na wykonaniu plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Zadanie zostało przeprowadzone w ramach lekcji plastyki. Nauczycielka plastyki ogłosiła ogólnoszkolny konkurs na plakat. Celem konkursu było promowanie idei niepodległości i wolności. Podczas zajęć przedstawiła podstawowe założenia konkursu: tematykę, formę i technikę wykonania prac. Do konkursu przystąpili wszyscy chętni uczniowie z klasy: 4, 5, 6 i 7. Na konkurs spłynęło 30 prac plastycznych. Poziom artystyczny był wysoki, a prace wykonane były w różnych technikach plastycznych: malarskich, rysunkowych, kolaże, wyklejanki itp.  Oceny prac dokonała nauczycielka plastyki i nauczycielki historii. Wybierając najlepsze prace brano pod uwagę wiele czynników: zawartość merytoryczną, zgodność treści wykonanej pracy z tematem konkursu, pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu, formę estetyczną pracy, wykorzystanie różnych technik plastycznych. Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

I miejsce: Emilia Mazur, klasa 7d

II miejsce: Magdalena Fabicka – Krakowiak, klasa 5b

III miejsce: Filip Kuziw, klasa 6c

wyróżnienia:

Jakub Raczkowski, klasa 4e

Kinga Kostrzewa, klasa 6d

Aleksandra Gołąb, klasa 6c

Zuzanna Kołodziej, klasa 7a

Marek Deka, klasa 5b

Jadwiga Kołodziej, klasa 6c

Filip Borkowski, klasa 6c

Marek Kaźmierczak, klasa 7b

Roksana Kozubska, klasa 6d

Uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy twórczej inwencji  i pomysłowości oraz dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane na szkolnej wystawce i stanowią ważną ekspozycję szczególnie w czasie, kiedy obchodzimy Rok dla Niepodległej.

Opiekunowie:

Marta Długosz (nauczycielka historii),

Katarzyna Gloger (nauczycielka historii),

Alina Martyka (nauczycielka plastyki)