FAJNA LEKCJA

Na kolejną lekcję z lekturą czwartoklasisty uczniowie klasy 4 a zaprosili koleżanki i kolegów z klasy 4e w związku z omawianiem zbioru opowiadań Goscinn’ego i Sempe pt. „Mikołajek”. Spotkanie odbyło się w dniu 15 stycznia br.

Tym razem uczniowie przez dwa tygodnie pracowali metodą projektu, by móc zaprezentować się w roli autorów scenariuszy, reżyserów, aktorów oraz projektantów i wykonawców lalek do przedstawienia w szkolnym teatrzyku kukiełkowym. Rezultaty swoich prac nie bez tremy poddali ocenie gości przybyłych na kolejną nietypową lekcję polskiego.

Opowiadali również o swoim pobycie w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, zachęcając kolegów do wizyty w profesjonalnym teatrze i do obejrzenia pełnego humoru i fantazji przedstawienia pt. „Akademia pani Beksy” w reżyserii Roberta Drobniucha.

Na zakończenie wspólnej lekcji uczniowie klasy 4 a zaskoczyli gości, prezentując się w strojach teatralnych wykorzystywanych do różnych szkolnych przedstawień. Zapraszamy na nietypową lekcję

Prowadzenie zajęć: Mariola Błaszczyk