UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W dniu 26 października odbył się BAL PIERWSZAKÓW uczęszczających do naszej świetlicy połączony z PASOWANIEM NA ŚWIETLICZAKA. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek, a ostatniej konkurencji umiejętnościami w próbie wygimnastykowanego języka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie.

Na zakończenie by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę która brzmiała:

” Uroczyście ślubuję być zawsze wesołym,

uśmiechniętym i koleżeńskim.

Dbać o bezpieczeństwo własne oraz kolegów.

Dbać o porządek i czystość w świetlicy.

Nigdy nie zapomnę powiedzieć:

Dzień Dobry, Przepraszam, Dziękuję Do Widzenia .

Obiecuję bawić się, uczyć się, odrabiać lekcje,

sprzątać, troszczyć się o świetlicę.

I oczywiście szanować swoje Panie.

Ślubujemy.”

Po złożonej przysiędze każdy uczeń otrzymał dyplom świetliczaka. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część dnia – słodki poczęstunek.

Wychowawcy świetlicy życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.