Ćwiczenia ewakuacyjne w "Jedynce".

W dniu 18 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły przeszli ćwiczenia ewakuacyjne. Zadymiony korytarz szkolny i trzy krótkie dzwonki były sygnałem do opuszczenia sal lekcyjnych. Wyprowadzenie uczniów ze szkoły odbyło się według wcześniej ustalonego porządku. Wszyscy ustawili się na boisku wraz ze swoimi nauczycielami. Pan dyrektor Jarosław Drzazga odebrał od pedagogów raport o liczbie ewakuowanych osób. Na miejscu pojawił się samochód strażacki wraz z przedstawicielami Straży Pożarnej w Końskich. Dyrektor podkreślił potrzebę organizowania corocznych ćwiczeń z uwagi na bezpieczeństwo młodzieży w sytuacji zagrożenia życia. Zwrócił uwagę, iż w niebezpiecznych sytuacjach należy zachować przede wszystkim opanowanie i spokój. Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego oraz akcesoriów koniecznych do gaszenia pożarów. Chętni mogli porozmawiać ze strażakami. Mamy nadzieję, że prawdziwa ewakuacja nie będzie w naszej szkole konieczna, a coroczne ćwiczenia pozostaną formą przygotowania i atrakcji dla uczniów.