"UMYSŁ PRZYŁAPANY"

Dnia 24 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyła się wystawa "Umysł przyłapany". Otwarcia wystawy dokonał Pan Piotr Ziółkowski - doradca wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina, oraz Pan Krzysztof Jasiński - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Na wystawie gościła również Pani Krystyna Milczarek - Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta
i Gminy Końskie.

W liście, który odczytał Pan Piotr Ziółkowski, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki
i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podziękował Pani Pedagog Barbarze Miązek za udział w pracach eksperckich ministerstwa przy programie ministra Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

Projekt "Umysł przyłapany" stworzony został przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Propagowanie wystawy realizowane jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik w ramach Programu "Naukobus". W czasie wystawy było dużo zabawy, uczniowie mogli doświadczyć, jak działają ich zmysły.