Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
Z tej okazji  10 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1w Końskich uczniowie klas IV-VI,pod kierunkiem nauczycielek: Anety Orman, Anny Miler, Małgorzaty Zaborek- Kobendzy, przygotowali akademię upamiętniającą  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem hymnu narodowego. Następnie mali aktorzy przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pieśni „Przybyli ułani pod okienko” , „ O mój rozmarynie”, „ Rota”, „ Pierwsza Brygada”. Za część muzyczną odpowiedzialny był p. Michał Augustyniak. Dekorację przygotowały panie: Alina Martyka i Wanda Pobocha.
Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce
o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to nasz obowiązek.

Występy naszych uczniów można docenić oglądając zdjęcia w galerii.