Drodzy uczniowie klas ósmych!

Zgodnie z najnowszą informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 26.03.2020 r. w dniach 30 marca – 1 kwietnia 2020 CKE planuje przeprowadzić on-line próbny egzamin ósmoklasisty.

Jak pamiętacie, w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty odbył się w grudniu, jeżeli jednak ktoś z Was będzie chciał ponownie sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, będziecie mieć taką możliwość.

Klucz odpowiedzi zostanie Wam udostępniony. Korzystając z niego, samodzielnie zweryfikujecie swój wynik, a w razie wątpliwości konsultujcie się ze swoimi nauczycielami.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej (www.oke.lodz.pl) w następujących terminach:

· 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski

· 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka

· 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

Wejdźcie na stronę www.cke.gov.pl lub www.oke.lodz.pl. Rozpocznijcie egzamin o godzinie 9.00. Zadania rozwiązujcie samodzielnie.

Prosimy Was, abyście rozwiązywali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w wybrany sposób, np.

· na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania,

· na wydruku,

· korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu),

· w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Aby zapewnić Wam komfort pracy, w dniach 30.03 – 01.04 w godzinach 8.00 - 12.00 planowe zajęcia nie odbywają się. W zakładce „Zdalne nauczanie” pojawią się tylko tematy do zajęć zaplanowanych na 6 i 7 godzinę lekcyjną.

Pamiętajcie, że egzamin pełni funkcję informacyjną i diagnostyczną, nie będą z niego wystawiane oceny. Udział w nim jest dobrowolny.