Nagroda dla Anielki

W dniu 21.03.2024 roku Aniela Bujak z klasy III c wraz z innymi dziećmi brała udział w XL konkursie zespołów kameralnych i zdobyła wraz z Wojtkiem, Celiną i Maćkiem I miejsce. Gratulujemy!

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy 5 C i 5 D pod opieką pań Doroty Parszewskiej, Sylwii Świercz i Marty Długosz oraz pana Remigiusza Dobromirskiego przedstawili inscenizację słowno - muzyczną. Poruszono w niej zagadnienia związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwłaszcza tematyki recyklingu odpadów. Podkreślono, jak ważne jest każde nasze codzienne działanie w kierunku dbania o nasze otoczenie dla przyszłych pokoleń.

19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Nasza szkoła postanowiła dołączyć do akcji #Żonkile.

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum Polin akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.