Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich

wywalczyła tytuł Szkoły Pięknych Umysłów

W roku szkolnym 2017/2018 nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, panie Katarzyna Drzazga, Marta Młodawska i Izabela Persona, wraz z klasami VI d, VI b i IV c uczestniczyły w projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Taki jak Mozart”.

Przystępując do udziału w projekcie nauczycielki wzięły udział w kilkunastogodzinnym szkoleniu, a następnie, od listopada 2017 do maja 2018, realizowały z dziećmi zadania modułu Odys, którego celem było rozwijanie u uczniów kreatywności i twórczego myślenia.

Po pozytywnym zaopiniowaniu sprawozdań, przesyłanych przez nauczycielki do ŚCDN po zrealizowaniu każdego z sześciu głównych zadań, 14 czerwca 2018 roku szkołę odwiedziła autorka i koordynatorka projektu, pani Lidia Pasich. W szkolnej auli spotkała się z dyrekcją i ze wszystkimi uczestnikami projektu. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i opowiadali o realizacji poszczególnych zadań. Zwracali uwagę na to, czego się nauczyli i jak rozwinęli swoje umiejętności dzięki udziałowi w projekcie. Po rozmowie z uczniami nasz gość uroczyście przyznał Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich tytuł Szkoły Pięknych Umysłów, przekazując statuetkę na ręce dyrektora, pana Jarosława Drzazgi.

Na stronie internetowej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w dziale „Dobre praktyki” zamieszczona zostanie prezentacja multimedialna pokazująca realizację poszczególnych zadań przez uczniów SP1.