Biblioteka Szkolna

przystąpiła
do Ogólnopolskiego Programu

,,Jak nie czytam, jak czytam”, w ramach którego zorganizowała akcję promującą czytelnictwo

8 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły o godz. 10.00 zgromadzili się w swoich salach z ulubionymi książkami i rozpoczęli wspólne czytanie, co jest główną ideą ogólnopolskiego programu ,,Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorom akcji zależało na tym, by w tym samym czasie w całej Polsce, jak najwięcej młodych czytelników uczestniczyło we wspólnym czytaniu książek. Uczniowie i nauczyciele zostali poproszeni o przyniesienie tego dnia ulubionych utworów. Wśród nich byli też tacy, którzy czytali książki wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Od 10.00 do 10.30 biblioteczne wysłanniczki, czyli uczennice z koła bibliotecznego odwiedziły każdą klasę i wykonały zdjęcie. W tym celu klasa pozowała w tzw. rzeźbie z książką/czyli każdy zastygł w ciekawej pozie. Uczniowie zadbali o wyeksponowanie książki. Akcja została udokumentowana w formie zdjęć i sprawozdania.

Akcja została przeprowadzona przez p. Beatę Wróbel i p. Katarzynę Stolarską.