XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych, ukazuje przedmioty przyrodnicze jako ciekawe, fascynujące źródło wiedzy o świecie, dostępne dla każdego. Nowatorska formuła konkursu polegająca na tym, że w ramach przygotowań uczniowie wykonują podczas zajęć pozalekcyjnych doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, uświadamia uczniom, że wszystko, co dzieje się w naturze (ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku), da się wyjaśnić w sposób naukowy. Doświadczenia przeprowadzane w niewielkiej grupie pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności.

W ramach konkursu uczniowie piszą również test wiedzy ogólno przyrodniczej i związanej z wykonanymi eksperymentami. Formuła testu nastawiona jest na pokazanie uczniom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

W tegorocznej, XI edycji konkursu, uczniowie naszej szkoły:

Marek Kaźmierczak, kl. 7 B i Olaf Zatorski, kl. 7 B

zdobyli wyróżnienia.

Gratulujemy!

W konkursie wzięło udział 5 uczniów z klas siódmych.

Koordynatorkami konkursu były:

Małgorzata Piecuch (nauczyciel fizyki) i Halina Mika (nauczyciel chemii).

Konkurs objęty jest patronatem:

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców.