"Ziemia ojców, dziadów i pradziadów należy zastąpić argumentem ziemia dzieci, wnuków i prawnuków."

Julian Tuwim

Zadanie 8.

Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych.

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” realizacja zadania 8 polegała na przygotowaniu pracy pisemnej - Motyw „małe ojczyzny w literaturze”. Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości literacko- językowej, zainspirowanie poznawaną poezją i prozą patriotyczną. Piszący mieli do wyboru dowolną formę wypowiedzi pisemnej. Kryteria oceniania przedstawiały się następująco: zgodność z tematem, oryginalność, bogactwo językowe, forma literacka wypowiedzi, poprawność stylistyczna i językowa.

Laureatką konkursu została Maja Fidor, uczennica klasy 6.

W drodze eliminacji wyróżniono pracę, której autorką jest Oliwia Opara.

Uczestnicy poradzili sobie z  tematem  konkursu. Wybrane prace zostały nagrodzone dyplomem oraz oceną w dzienniku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie, a wygranym życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:

Katarzyna Gloger (nauczyciel historii)

Marta Długosz (nauczyciel historii)

Izabela Persona ( nauczyciel języka polskiego)